Dnia 23. 01. 2020 r. w naszej szkole odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych   na czytelnika biblioteki szkolnej.

 Zanim najmłodsi zostali pasowani na czytelnika, zostali  wprowadzeni przez swoje starsze koleżanki z klasy VIII b   w tajemniczy i magiczny świat bajek . Przyszli czytelnicy musieli wykazać się znajomością postaci ze znanych baśni , rozwiązać krzyżówkę i odgadnąć bajkowe zagadki, tutaj pierwszoklasiści okazali się doskonałymi znawcami popularnych bajek i baśni. Uczniowie klas pierwszych  dowiedzieli się jak należy dbać o książki, jakie korzyści płyną z ich czytania. W czasie spotkania  przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzecznie, że zawsze będą szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.  Następnie   ogromną księgą każdy uczeń został pasowany na czytelnika naszej biblioteki.

Na pożegnanie otrzymali pamiątkowe przypinki z logo naszej szkoły i biblioteki,   zakładki do książek. Wszyscy byli podekscytowani i zadowoleni. Dzieciom życzymy wspaniałych przygód w świecie książek. Mamy nadzieję, że uczniowie klas pierwszych będą częstymi gośćmi w nasze

W czasie spotkania pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować wszystkie książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *